Bestii (68) ze Zlatých hor hrozí až pět let natvrdo!

Z týrání zvířat a neoprávněného podnikání obvinili kriminalisté ženu (68) ze Zlatých Hor na Jesenicku, v jejímž domě loni objevili téměř 40 psů ve zbídačeném stavu a v nevyhovujících podmínkách. Včetně jorkšírů, kteří se mačkali v klecích. Žena se psy obchodovala. V případě odsouzení jí hrozí až pětileté vězení, sdělila v úterý ČTK jesenická policejní mluvčí Tereza Neubauerová.

 

“Kvůli snížení nákladů na chov psů a maximalizaci zisku držela a rozmnožovala psy ve zcela nevyhovujících životních a hygienických podmínkách,bez řádné péče a veterinárního ošetření. Štěňata i dospělé psy pak prodávala přes internet,” uvedla mluvčí. Podle ní se obviněná uvedeného jednání dopouštěla, ačkoli v předešlých letech byla za to opakovaně potrestána.

 

Policisté ve spolupráci s pracovníky Státní veterinární správy v domě chovatelky zasahovali loni v říjnu. Starosta Zlatých Hor Milan Rác tehdy ČTK řekl, že problémy s chovatelkou psů byly dlouhodobé. “Zápach, ale i hluk obtěžoval několik let sousedy. Jsem rád, že se to podařilo vyřešit, uvedl tehdy starosta. Podle něj se mluvilo o tom, že chovatelka tam jednu dobu měla až 70 psů.

Zdroj : Blesk tlapky Více : Blesk tlapky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*