Množírna není jen o psech.

Když se řekne množírna, většina lidí si představí nevyhovující chov psů a koček za účelem zisku. Problém se ale týká širší škály zvířat. A třeba i afrických ježků . Ti se v Česku těší stále větší oblibě, v čemž spousta lidí spatřila finanční příležitost . Ježky chová v nevyhovujících podmínkách, mláďata produkuje jak na běžícím pásu a ty pak nabízí přes nejrůznější inzeráty na internetu. Jak je problém s množírnami ježků rozsáhlý, popsala pro Blesk Zprávy předsedkyně Klubu chovatelů ježků (KCHJ) Klára Štychová.

Je roztomilý, dokáže si zvyknout na lidský kontakt a navíc si ho užijí i lidé, kteří tráví celý den v práci, protože je aktivní zejména večer a v noci. Africký trpasličí ježek, někdy nesprávně nazývaný ježek bělobřichý, zažívá poslední roky nebývalou vlnu popularity coby domácí mazlíček. Češi se ve velkém vrhli do chovu malých pichlavých koulí, vznikají specializovaná fóra, chovné stanice i výstavy, kde si majitelé ježků mohou vyměňovat své zkušenosti.

S rostoucí popularitou tohoto mazlíčka se ale objevil i jeden nešvar, který dobře znají chovatelé jiných populárních zvířat – množírny 😡. Podle Štychové je to jednak proto, že afričtí trpasličí ježci jsou obvykle relativně drazí, a jednak proto, že je lze relativně snadno rozmnožovat. Samice může mít do roka několik vrhů – její ovulace je provokována, nemusí se čekat na další říji. Může tak být proměněna, hanlivě řečeno, ve stroj na mláďata.

Zdroj : Blesk tlapky Více čtěte zde: Blesk tlapky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*